Garmisch-Partenkirchen

práce na střídání po 2-3 měsících: Hospodyně/pečovatelka pro pána 15.09.1923, 165cm, 60kg. Pán bydlí v domě, u domu je zahrada. V domě nežijí zvířata.

 

Místo82467 Garmisch-Partenkirchen (Bayern)

 

Zdrav. stav: Pflegegrad 2, ikdyž je pánovi již 97. let je hlavne psychicky fit. Pán je po mrtvičce v roce 2009 lehce oslabený na levou horní část těla, občas je také nejistý na nohou. Pán velice špatně vidí (jen na cca. 30%). V květnu 2021 měl pán úraz, při kterém si zlomil obratel. Nyní je ale již zpět doma a potřebuje zkušenou počovatelku. 

Nemoci: žádné další

Pomůcky: chodítko, hůlka, naslouchátko

Pečovatelská služba: ano, zatím 2x týdně - pomoc při sprchování

Noční hlídání: ne, pán používá samostatně bažanta

Popis práce pomoc při oblékání a svlékání, sprchování 1x týdně, ráno a večer kapání kapek do očí. I v domě používá pán chodítko. Pán již nepoužívá ložnici v prvním patře, ale spí v obývacím pokoji na nemocniční posteli. U postele je toaletní židle, kterou používá pán v noci. Meřit krevní tlak. Dohlédnout, aby pán dostatečne pil (min. 2l denně). Důležité je, aby pán dostával dietní jídla, trpí divertikulozou tlustého střeva - snáší tedy jen ovoce, luštěniny, celozrnné výrobky atd.

Chodit s pánem ven na procházky, dělat mu společnost. Domácí práce - poklízení, vaření, praní prádla. Malé nákupy jsou možné pešky nebo na kole. Na větší nákupy může pečovatelka jezdit s dcerou autem.

 

Řidičský průkaz: ne

K dispozici: vlastní pokoj, bez vlastní koupelny, s přístupem na internet

Ubytování: ano, zdarma u rodiny

Strava: ano, zdarma u rodiny

Úvazek: smlouva na ŽL (daně si hradíte sami)

Odměna: 1.995 Euro / 66,50 Euro-den

Další zajímavosti: rodina hledá příjemnou, klidnou a milou pečovatelku, hlavně nekuřačku. Výhodou by bylo, kdyby pečovatelka měla ráda přírodu, zvířata a mohla by být i věříci. Pán čte rád noviny, pak se rád o přečteném baví. Dřív se pán zajímal o čtení, malování, cestování a zahradu. 

Pán chodí mezi 19:30 a 20:00 hod spát, vstává kolem 8:00 hodiny.